СЕКРЕТИ УСПІШНОЇ ІНКУБАЦІЇ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ, А ТАКОЖ МЕТОДИ БОРОТЬБИ З ТОКСИНАМИ

Інкубація являє собою процес розвитку організму, кінцевим етапом якого є поява виводка. У птахівництві інкубація є провідним прийомом, який спрямований на розвиток масового виробництва м'яса птиці та яєць. Займаючись птахівництвом, кожен фермер переслідує одну мету – отримання максимального прибутку. Удосконалення методів і прийомів змісту, і, головним чином, годування, збільшує продуктивність домашньої птиці.
Щоб інкубація була рентабельною, необхідно звернути особливу увагу на якість кормів. Перш за все, зерно повинно відповідати всім санітарним вимогам. Крім цього, раціон домашньої птиці повинен включати необхідні вітаміни і поживні речовини.
Врахуйте, не все зерно безпечно і підходить для годівлі птиці. В даний час величезною проблемою стало зараження кормів мікотоксинами – отруйними речовинами, які продукують цвілеві гриби. Справа в тому, що зараження може відбутися на будь-якому етапі виробництва, починаючи від періоду дозрівання зернових культур, закінчуючи транспортуванням і зберіганням. Токсини істотно знижують поживні властивості кормів, руйнують вітаміни. Якщо уражений токсинами корм потрапить в організм тварини, наслідки будуть плачевними.
Види токсинів
За походженням токсини поділяють на:
- Мінеральні;
- Рослинні;
- Тварини;
- Бактеріальні;
- Грибкові (мікотоксини).
Причиною попадання в організм птиці токсинів є неякісний корм, який не пройшов спеціальну обробку або зберігався з порушенням основних санітарних вимог. Чим довше токсини знаходяться у кормі, тим більше стає їх концентрація, і, відповідно, збільшується згубний вплив на організм.
Ознаки токсикозу в період інкубації
До основним ознаками токсикозу в період інкубації відносять:
- Зниження продуктивності;
- Освіта тонкої, вразливої шкаралупи на яйцях;
- Порушення фертильності (здатності відтворювати життєздатне потомство);
- Низьку виводимість;
- Масовий падіж;
- Ембріональну смертність.
Небезпечні токсини в кормах для птиці і вплив токсинів на інкубацію
Эмбриотоксикоз – поразка ембріона токсинами, в результаті чого настає загибель. Якщо вчасно не виявити зараження, може загинути до 50% всіх ембріонів. Таке становище ставить під загрозу економічний стан птахівничого господарства.
Важливо пам'ятати, що кормові добавки тваринного походження наприклад, рибна або м'ясо-кісткове борошно, швидко псуються. У них починають розвиватися мікроскопічні гриби, які, в свою чергу, продукують токсини. Корми, в яких присутні токсини, втрачають всі свої поживні властивості, в них руйнуються жиророзчинні вітаміни, мало того, потрапляючи в організм тварини, вони здатні завдати істотної шкоди життєдіяльності. Як результат, жовток набуває коричневий колір, з'являються білі плями на вителиновой мембрані, запалюється слизова оболонка матки, відбуваються збої і порушення функції залоз яйцепроводу.
Органічні кислоти широко застосовуються в птахівництві. Вони надають протимікробну, протигрибкову і бактерицидну дію, поліпшують засвоєння поживних речовин, підвищують продуктивність птиці. Головне, додавати органічні кислоти в міру, так як у випадку надмірного попадання в організм, вони здатні порушити обмін речовин і викликати токсичну дистрофію у птаха.
Селен в надлишку здатний погіршити інкубаційні якості. А також він збільшує ризик смертності ембріонів, викликає вроджені патології і потворності.
Добавки природного походження можуть бути присутніми бактеріальні токсини. Вони здатні викликати масу порушень: забруднення і забарвлення навколоплідних вод в зелений колір, атрофію кінцівок, аномальне формування скелета.
Негативний вплив мікотоксинів на інкубацію
Мікотоксини – отруйні речовини, які продукуються пліснявими грибами. На сьогоднішній день їх існує більше чотирьохсот. Вони вражають зернові культури і потрапляють через корм в організм тварини.
Мікотоксини завдають шкоди імунній системі, підвищують сприйнятливість до різних захворювань. Крім цього, мікотоксини впливають на спадковий матеріал, який знаходиться в клітинах організму. Мікотоксини в яйці можуть викликати порушення експресії генів, що згодом суттєво позначиться на репродуктивне здоров'я птиці. У курей спостерігається погана несучість, слабка виводимість молодняку.
«Микасил» — надійно засіб у боротьбі з мікотоксинами
На сьогоднішній день найбільш ефективним методом для боротьби з мікотоксинами є спеціальний адсорбуючий препарат «Микасил» виробництва компанії «Глобус». Завдяки своїй пористій структурі препарат «пов'язує» токсичні речовини і виводить їх з організму разом з екскрементами. «Микасил» абсолютно безпечний, не шкодить мікрофлорі, володіє антибактеріальними властивостями і покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Препарат пройшов всі лабораторні випробування, випробування і відповідає всім стандартам і вимогам. «Микасил» – надійне, перевірене засіб для боротьби з мікотоксинами!
- Курячі паразити: як захистити своє господарствоКурячі паразити – серйозна проблема, яка може вплинути на здоров’я птиці та її продуктивність. Дізнайтеся про основні види паразитів, їх симптоми та ефективні методи боротьби, щоб зберегти курей здоровими!Повна версія статті